مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» لیزر موهای زائد صورت در سال 2021

لیزر موهای زائد صورت : پوست صورت حساسیت زیادی دارد و موهای زائد بر آن زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. موهای صورت برای بسیاری از افراد امر ناخوشایندی محسوب می شود؛ از این رو به دنبال راهی برای از بین بردن موهای صورت خود هستند. روش های متفاوتی برای از بین بردن موهای زائد صورت وجود دارد که یکی از این روش ها لیزر است.

سرفصل ها  نمایش 

 لیزر موهای زائد صورت یکی از روش های پزشکی غیر تهاجمی بوده که تاثیر بسزایی در از بین بردن موها دارد. این راهکار یکی از روش های جدیدی است که امروزه بسیاری از افراد آن را انجام می دهند. این روش نسبت به روش هایی همانند وکس، موم و بند دردسر کمتری دارد و به راحتی می شود از شر موهای زائد صورت خلاص شد. هرچند برخی از سودجویان برخی از محصولات خود را به عنوان از بین برنده دائمی موهای زائد معرفی می کند اما اینگونه نیست.

از لیزر برای از بین بردن موهای پشت لب، چانه، خط ریش، دور ابرو و گردن استفاده می شود؛ اما برای برخی از افراد این موضوع جای سوال دارد که آیا لیزر برای از بین بردن موهای صورت تاثیر دارد یا خیر. در این مقاله به بررسی اجمالی لیزر موهای زائد صورت نظیر معایب و مزایا، عوارض، هزینه ها و دیگر موارد مربوط به این موضوع می پردازیم.

لیزر موهای صورت چگونه است؟

لیزر نوعی عمل زیبایی محسوب می شود که موهای زائد صورت و بدن را برای مدت طولانی از بین می برد. در این روش با تاباندن پرتو نور متمرکز بر قسمت های مختلف صورت موهای زائد از بین می برد. این لیزرها نوری را بر پوست منتشر می کند که سبب جذب آن توسط رنگدانه یا ملانی موجود در مو می شود.

این نورها پس از تابش به گرما تبدیل شده و ریشه مو را می سوزاند. بر اثر این سوزاندن رشد موهای زائد برای مدت طولانی متوقف می شود. در واقع فولیکول ها زیر پوست شما قرار گرفته اند که مسئولیت تولید مو را بر عهده دارد. در این حالت اگر فولیکول ها از بین بروند، رشد موها برای مدت موقتی متوقف خواهد شد.

به طور کلی در لیزر موهای صورت رنگ مو و نوع پوست جزو عواملی محسوب می شود که در موفقیت و عملکرد لیزر نقش مهمی دارد. ملانین مو باید نور لیزر را جذب کند و باید به فولیکول های مو آسیب برساند بدون اینکه به پوست صدمه ای برسد.

 تضاد بین رنگ مو و پوست بهترین نتیجه را می دهد. به طور مثال اگر شما موی تیره و پوستی روشن داشته باشید، شاهد نتیجه خوبی خواهید بود؛ بنابراین با چنین شرایط کاندید مناسبی برای انجام این شیوه زیباسازی هستید. هرچند اگر پوست شما تیره باشد ولی ضخامت موی مناسبی داشته باشید، می توانید از لیزر خاصی برای از بین بردن موها استفاده کرد.

لیزر موهای زائد - بهترین دستگاه و روش

همانطور که گفته شد، لیزر یک راهکار بسیار مناسب برای خلاص شدن از شر موهای زائد است. با استفاده از ابزار اصلاح همانند موچین و اپیلاسیون موها برداشته می شود ولی این شیوه ها هیچ تاثیری در فولیکول های مو نمی گذارد. اما درباره لیزر اینگونه نیست. هنگامی که لیزر بر فولیکول های مو اثر می گذارد، مو بخار شده و به طور موقت رشد مو متوقف می شود.

برای انجام لیزر موهای صورت باید برخی از نکات رعایت شود. قبل از این کار باید صورت کاملا تمیز شده و عاری از هر گونه کرم و لوازم آرایشی باشد. در نقاط مورد نظر ممکن است از بی حسی های موضعی استفاده کنند که متوجه درد یا چیزی شبیه به آن نشوید. برای این کار حتما باید از عینک های مخصوص استفاده شود به این دلیل که به چشم شما آسیبی نرسد.

همچنین در این فرآیند موهای سر را پشت سر جمع می کنند یا با کلاهی موهای سر شما را پوشش داده می دهند. بسیاری از متقاضیان حین لیزر بویی همانند بوی سوزاندن پلاستیک و آفتاب‌سوختگی استشمام می‌کنند.

چگونگی لیزر موهای زائد صورت آقایان

برخلاف آنچه به نظر می رسد، لیزر موهای زائد تنها برای خانم ها نیست بلکه بسیاری از آقایان می توانند از این روش بهره مند شوند. بیشتر آقایانی که از اصلاح یا شیو کردن مدام خسته شده اند، این گزینه را انتخاب می کنند. همچنین از این راه حل می توان برای نقاطی که موهای ضخیمی دارد و دائما در حال رشد هستند، استفاده کرد. به طور مثال قسمت های بالای گونه و زیر گردن از نقاطی است که اگر تمیز باشد، ظاهری آراسته به مرد ها می بخشد.

از جهتی این لیزر ها برای آقایانی که به بیماری فولیکولیت کاذب مبتلا هستند، بسیار کاربردی است. در این بیماری موهای ریش به سمت خود برگشته و وارد پوست می شود. این امر باعث می شود جوش های زیادی در قسمت هایی همانند گردن ایجاد می شود؛ از این رو بیشتر افرادی که به این معضل دچار هستند نیز لیزر را برمی‌گزینند. قسمت هایی نظیر خط گردن، تمامی ریش و پشت گردن جزو محل هایی است که برای آقایان لیزر انجام می شود.

لیزر موهای صورت چه عوارضی دارد؟

باید بدانید اگر فرآیند لیزر به درستی انجام نشود، با عوارضی همراه خواهد بود. یکی از عوارضی که ممکن است مشاهده شود، رویش مجدد مو در منطق لیزر شده است. این موها ضخامت اولیه خود را ندارد و سست و ضعیف است. اما اینکه موها مجدد رشد کند، یک مشکل بزرگ است. برای اینکه با چنین عوارضی مواجه نشوید باید به کلینیک معتبری مراجعه کنید.

کلینیک رویان سلامت از جمله کلینیک های زیباسازی است که لیزر موهای صورت به ویژه صورت را به نحو احسن انجام می دهد. افرادی که برای لیزر به این کلینیک مراجعه کرده اند، دچار عوارضی همانند عوارض زیر نشده اند.

 • قرمزی و حساسیت به لیزر جزو عوارض این روش محسوب می شود. اما این عوارض پس از طی مراحلی بهبود می یابد. هرچند این آسیب شما را آزار می دهد ولی نیازی نیست نسبت به این موضوع نگران باشید؛
 • عفونت یکی دیگر از عوارض احتمالی لیزر است. با اینکه درصد عفونت در این روش بسیار پایین است اما برای برخی این اتفاق رخ داده است که دچار عفونت های بعد از لیزر شده اند.
 • برای بعضی از اشخاص این اتفاق افتاده است که بعد از انجام لیزر صورت آنها پوسته پوسته شده است. این موضوع به این دلیل است که از دستگاه لیزر نامرغوب برای چنین کار حساسی استفاده و سبب چنین عارضه ای شده است؛ لذا باید برای رفع آن توصیه های پزشکی را جدی گرفت.
 • آسیب های چشمی ممکن است حین لیزر پیش آید. به همین خاطر قبل از هر چیز باید از عینک های محافظ استفاده شود.

لیزر جوانسازی برای ترمیم و جوانسازی پوست

 • تغییر رنگ محل لیزر از جمله عوارضی است که بعد از مدتی التیام می بخشد. به گونه ای که رنگدانه های پوست تغییر کرده و برای مدتی آن نقطه به رنگ روشن یا تیره می شود.
 • همانطور که گفته شد اگر کلینیک ناکارآمد باشد عوارضی بر جای می گذارد. یکی دیگر از این عوارض تاول و سوختگی است. برای جلوگیری از این عارضه باید قبل از انجام لیزر پوست صورت خنک شود؛ در این صورت تاول رخ نمی دهد.
 • از عوارض دیگر لیزر موهای صورت این است که اگر پزشکی که لیزر را انجام می دهد، با تجربه و ماهر نباشد ممکن است روی قسمت لیزر شما اسکار یا زخمی ایجاد کند. این عارضه بر اثر استفاده نادرست از لیزر به وجود می آید.
 • احتمال اینکه بعد از لیزر بر پوست شما لک ظاهر شود، وجود دارد. همچنین یکی از دلایل این عارضه استفاده از دستگاه غلط برای پوست شما است. پزشکان با توجه به پوست شما دستگاه متفاوتی را بر می گزینند که اگر این کار به درستی انجام نگیرد، پوست دچار لک می شود. برای این کار باید طبق توصیه های پزشک عمل کنید.
 • برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که لیزر موهای صورت در بارداریخطرناک است یا خیر. باید گفت بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که انجام این کار را به بعد از دوره بارداری موکول کنند؛ چراکه شاید عوارضی داشته باشد. به طور مثال پوست در بارداری حساسیت بیشتری دارد؛ از این رو ممکن است قرمزی و خارش شدید احساس شود.

با مزایا و معایب لیزر موهای زائد صورت آشنا شوید

لیزر موهای زائد یکی از سریع ترین روش های حذف موها محسوب می شود و برای تمامی نقاط بدن استفاده می شود. با این کار به راحتی از شر شیو کردن و اصلاح راحت می شوید. این روش دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به آن می پردازیم.

مزایای لیزر موهای صورت

یکی از فواید لیزر موهای صورت از بین برنده دائمی است که رشد موهای صورت به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند. این لیزرها حداقل عوارض جانبی را داشته و پس از مدتی بهبود می یابد. لیزرها برخلاف روش های دیگر که موها را سطحی برداشت می کند، فولیکول های مو را تحت تاثیر خود قرار داده و موجب از بین بردن آنها می شود؛ از این رو پس از لیزر پوست صورت شما شفاف و زیبا خواهد شد در صورتی که در روش های دیگر پوست تیره رنگ می شود.

یکی دیگر از مزایای لیزر موی صورت قیمت مقرون به صرفه آن است. درست است که لیزر قیمت بیشتری دارد اما شما این هزینه را برای یک بار پرداخت می کنید؛ اما برای روش های دیگر باید در طول زندگی خود هزینه های مختلفی را پرداخت کنید. به طور کلی باید برای روش های از بین بردن موها هزینه های زیادی بپردازید؛ در صورتی که با لیزر این هزینه ها کاهش می یابد.

تصور کنید به یک سفر خواهید رفت. در این صورت نیازی نیست وسایل مربوط به اصلاح را با خود حمل کنید و با خیال آسوده می توانید از سفر خود لذت ببرید از دیگر فواید لیزر موهای صورت می شود به صرفه جویی در زمان اشاره کرد. همه شما به این موضوع آگاه هستید که برای اصلاح کردن موهای صورت زمان زیادی صرف می شود در صورتی که در لیزر موها زمان زیادی را ذخیره خواهید کرد.

لیزر درمانی چیست ؟ همه چیز درباره لیزر درمانی

برخلاف درد ناشی از انجام اصلاحاتی نظیر وکس و بند انداختن که درد بسیاری را باید تحمل کرد، در ” لیزر موهای صورت ” از درد آن خبری نیست. سرعت لیزر نسبت به دیگر روش ها بسیار بالاتر بوده هر چند این موضوع به وسعت لیزر نیز بستگی دارد. انجام لیزر طی ۳ تا ۷ جلسه موها را به طور دائم از بین می برد؛ از این رو این روش یکی از روش های موثر و موفقیت‌آمیز در نابودی موهای زائد به شمار می آید.

معایب لیزر موهای صورت

انجام لیزر بر صورت مزایای بسیاری دارد اما این روش معایبی نیز دارد. از معایب چنین روشی می شود به زمان بر بودن آن اشاره کرد. این بدین معناست که نتیجه واقعی پس از طی جلسات در فاصله زمانی طولانی رخ می دهد. به همین جهت برای اینکه موهای صورت به طور دائم از بین برود، باید برای چند ماه منتظر ماند.

ممکن است حین لیزر احساس سوزش و سوختگی داشته باشید. در واقع این سوختگی پس از مدتی بهبود می یابد ولی موارد بسیاری از سوختگی های پوست گزارش شده که این موضوع جزو معایب لیزر محسوب می شود. لیزر موهای زائد برای همه مناسب نیست؛ لذا افرادی که شرایط انجام این روش را ندارند، نمی توانند از لیزر بهره مند شوند. به طور مثال افرادی که پوستی روشن و موی تیره دارند، کاندید مناسبی برای این کار هستند؛ از این رو افرادی که خلاف این شرایط را دارند، نتیجه دلخواه خود را مشاهده نخواهند کرد.

لیزر موهای صورت چند جلسه است؟

بسیاری از افراد می خواهند بدانند که لیزر موهای صورت نیازمند چند جلسه درمانی است. برای اینکه به نتیجه دلخواه خود برسید و از شر موهای زائد صورت خود خلاص شوید، باید زمان زیادی را برای این کار صرف کنید. ولی به طور کلی برای چنین لیزر هایی حداکثر ۱۰ جلسه نیاز است که درمان قطعی صورت گیرد. هر چند به پزشک نیز بستگی دارد که این موضوع را تشخیص دهد.

باید به این نکته توجه کرد که با اولین جلسه لیزر حجم چشمگیری از موهای افراد رفع می شود. برخی نیز در جلسات سوم و چهارم به درمان قطعی می رسند. اما برای اشخاصی که با مشکل و شرایط خاصی رو به رو هستند، جلساتی بیشتر از افراد عادی نیاز دارد.

همچنین این تعداد جلسات با فاصله های زیادی نظیر ۱۰ ماه صورت می گیرد. این امر به رویش موهای شما بستگی داشته و این فاصله را تعیین می کند. به طور مثال هر چقدر میزان رشد موهای شما بیشتر باشد، این فاصله کمتر است؛ درحالی‌که هر چقدر موهای شما رشد کندی داشته باشد، این فاصله نیز بیشتر می شود.

قیمت لیزر موهای صورت

یکی از مسائل مهم که برای بسیاری از افراد مطرح است، هزینه های لیزر موهای زائد صورت است. به طور کلی ” لیزر موهای صورت قیمت ” مناسبی نسبت به دیگر روش ها دارد. باید بدانید قیمت لیزر موهای صورت زنان به عوامل متعددی بستگی دارد که در جلسه مشاوره با پزشک آشکار خواهد شد. در مشاوره تعداد جلسات لیزر شما تعیین خواهد شد. تعداد این جلسات جزو عواملی است که بر هزینه لیزر موهای زنان تاثیر می گذارد.

لیزر موهای زائد آقایان - کلینیک رویان سلامت

لازم به ذکر است که برای هر فردی ۳ تا ۷ جلسه در نظر گرفته شده که در فواصل بین ۴تا ۶ ماه صورت می گیرد. نوع پوست و موی شما نیز نقش بسزایی دارد؛ چراکه با توجه به این موارد جلسات شما نیز تعیین می شود. دستگاه متناسب با پوست شما از دیگر عواملی است که بر هزینه های این روش موثر است.

توصیه بعد از لیزر موهای صورت

برای اینکه نتیجه خوبی از لیزر خود مشاهده کنیم، باید به توصیه هایی عمل کرد. این توصیه ها کمک زیادی می کند که با عوارضی رو به رو نشوید. برخی از این توصیه ها شامل موارد ذیل است؛

 • این نکته را به یاد داشته باشید که یک ماه قبل از انجام لیزر از روش های کندن موها نظیر وکس و بند انداختن اجتناب شود. این کار باعث می شود اثر لیزر کاهش یابد.
 • در جلسات مشاوره اگر بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی مصرف می کنید، حتما با پزشک خود درمیان بگذارید.
 • سعی کنید در دوران بارداری از انجام لیزر امتناع کنید؛ چرا که ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد.
 • لیزر باید بر صورت کاملا تمیز و عاری از هر گونه کرم و لوازم آرایشی انجام شود؛ از این رو باید صورت خود را کاملا تمیز کنید. همچنین باید قسمت هایی را که می خواهید لیزر کنید، شیو کنید.
 • پس از لیزر نباید در معرض نور خورشید قرار گرفت. به همین جهت برای این کار می توانید از کرم های ضد آفتاب کمک بگیرید.


منبع : کلینیک رویان سلامت https://royan.clinic/laser-facial-hair-removal/


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده